Hakkımda

Mesleki Deneyim

Okul mezuniyetinin ardından TEKEL (Tütün Tütün Mamülleri Tuz ve Alkol İşletmeleri Genel Müdürlüğü), tasarım ekibinde iş hayatına başladım. Bulunduğum zaman zarfında TEKEL’e ait ürünlerin ambalaj tasarımları, tanıtım ve kullanım kitapçıkları, broşürler, gümrüklerde bulunan mağaza tasarımları ve senelik olarak düzenlenen ‘Uluslararası Ürgüp Şarap Yarışması’ organizasyonlarında tasarımcı olarak görev aldım.

Özel sektöre Art Grup ile geçiş yaptım. Art Grup bünyesinde başlangıçta, Pamukbank basılı işlerinin bir kısmını yaptım; Turkcell, Ericson markalarının satış kampanyalarında tasarım hizmeti verdim. Sonraki dönemlerde P&G grubuna ait çalışmalarda bulundum.

1996 yılı başlarından itibaren, Select / BDDP (TBWA İstanbul) reklam ajansında çalışmaya başladım. Select / BDDP reklam ajansında çalıştığım dönemde, Marmara Bira, Arzum, Toprak Holding bünyesindeki bir çok marka, Sümerbank başta olmak üzere çeşitli markalara ve şirketlere hizmet ettim.

1999 yılı başlarında çalışmaya başladığım Team/MCC reklam ajansında  Electrolux, Tefal, Rowenta, Şişecam, UIP gibi markaların gazete, dergi ve TV reklamlarında hizmet verdim.

Ocak 2001 tarihinde CreaTürk Reklam Hizmetlerinde 13 yıldan fazla süre, ağırlıklı bilişim sektöründen markaların (IBM, HP, Compaq, Intel, Samsung, Fujifilm, Fujitsu Siemens, gibi bir çok uluslararası markalar) tasarımlarında bulundum. Uluslararası olan markaların Gazete, Dergi, TV, Sosyal Medya, Indoor/Outdoor çalışmalarının planlama, tasarım, medya planlama ve üretim süreçlerini yönettim.

2014 yılının ortalarından itibaren 3 yıl ArtEastWorks reklam ajansında hizmet verdim.

2017 yılından itibaren CreaTürk Reklam Hizmetlerinde hizmet vermeye devam ediyorum. aynı zamanda 2022 güz döneminden itibaren de YTÜ Sanat Tasarım Fakültesi’nde fotoğraf video ASD ders veriyorum.

Reklam ve tasarım sürecinin hemen hemen bütün tasarım aşama ve süreçlerinde bulundum. Ağırlıklı olarak reklam ve ambalaj tasarımı çalışmalarına dahil oldum.

Eğitim

1982 – 1985 yılları arasında İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi Fizik bölümü. Ön lisans mezuniyet; Lisans terk.

1985 Yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik dalına girdim. 1989 yılında mezun oldum.

2021 Dokuzeylül Üniversitesi, GSF, Sanat Tasarım Yüksek Lisans

Sertifika Programları

  • 2011 – İsmek; Web Tasarım (html, Dreamweaver, Flash)
  • 2012 – Akiza Bilişim; PHP, Apache, MySql
  • 2018 – İsmek, Bootstrap
  • 2019 – Udemy, Komple Web Geliştirme Eğitimi