Hakkımda

Mesleki Deneyim

Okul mezuniyetinin ardından TEKEL (Tütün Tütün Mamülleri Tuz ve Alkol İşletmeleri Genel Müdürlüğü), tasarım ekibinde iş hayatına başladım. Bulunduğum zaman zarfında TEKEL’e ait ürünlerin ambalaj tasarımları, tanıtım ve kullanım kitapçıkları, broşürler, gümrüklerde bulunan mağaza tasarımları ve senelik olarak düzenlenen ‘Uluslararası Ürgüp Şarap Yarışması’ organizasyonlarında tasarımcı olarak görev aldım.

Özel sektöre Art Grup ile geçiş yaptım. Art Grup bünyesinde başlangıçta, Pamukbank basılı işlerinin bir kısmını yaptım; Turkcell, Ericson markalarının satış kampanyalarında tasarım hizmeti verdim. Sonraki dönemlerde P&G grubuna ait çalışmalarda bulundum.

1996 yılı Ocak ayından itibaren, Select / BDDP reklam ajansında çalışmaya başladım. Select / BDDP reklam ajansında çalıştığım dönemde, Marmara Bira, Arzum, Toprak Holding bünyesindeki bir çok marka, Sümerbank başta olmak üzere çeşitli markalara ve şirketlere hizmet ettim.

1998 yılı içinde kurucusu ve sahibi Ali Saydam olan Koçak/Saydam PR Ajansında çalıştım. Ağırlıklı organizasyonlar ve basılı işlerden oluşan çalışmalarda bulundum.

Eylül 1998 yılında Team/MCC reklam ajansında göreve başladım. Hizmet verdiğimiz Electrolux, Tefal, Rowenta, Şişecam, UIP gibi markaların gazete, dergi ve TV reklamlarında hizmet verdim.

Ocak 2001 tarihinde DR Reklam ve Halkla İlişkiler‘in kurucu ortağı oldum. Yaklaşık 11 yıllık süre zarfında ağırlıklı bilişim sektöründen markaların (IBM, HP, Compaq, Intel, Samsung, Fujifilm, Fujitsu Siemens, gibi bir çok uluslararası markalar) tasarımlarında bulundum. Uluslararası olan markaların Gazete, Dergi, TV, Sosyal Medya, Indoor/Outdoor çalışmalarının planlama, tasarım, medya planlama ve üretim süreçlerini yönettim.

Haziran 2011, Mayıs 2014 tarihleri arasında CreaTürk Reklam Hizmetleri reklam Ajansında hizmet verdim. Tasarım ekibinin başkanı olarak, ağırlıklı bilişim sektörü olmak üzere gıda ve otelcilik sektörlerine tasarım hizmetleri sürecinin yönetiminin başında oldum

Mayıs 2014- Temmuz 2017 tarihleri arasında ArtEastWorks reklam ajansında Creative Director  ve tasarım grup başkanı olarak hizmet verdim.

Reklam ve tasarım sürecinin hemen hemen bütün tasarım aşama ve süreçlerinde bulundum. Ağırlıklı olarak reklam ve ambalaj tasarımı çalışmalarına dahil oldum.

Eğitim

1982 – 1985 yılları arasında İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi Fizik/Matematik bölümü. Ön lisans mezuniyet; Lisans terk.

1985 Yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik dalına girdim. 1989 yılında mezun oldum.

Destek Eğitim

  • 1994 – Crosfield; ColorSpace fotoğraf işleme programı ve Photoshop
  • 2014 – İdeaSoft, E-Ticaret Eğitimi

Sertifika Programları

  • 2011 – İsmek; Web Tasarım (html, Dreamweaver, Flash)
  • 2012 – Akiza Bilişim; PHP, Apache, MySql
  • 2018 – İsmek, Bootstrap
  • 2019 – Udemy, Komple Web Geliştirme Eğitimi